Vedení převzal loňský vítěz Roman Odložilík – 9. tisková zpráva

Tiskové zprávy | sobota 03.10.2009

Pořadí po čtvrté, páté a šesté rychlostní zkoušce se nám značně zamíchalo. Ve vedení už není posádka Orsák – Vajík, na páté RZ se tato posádka propadla až na úplný konec startovního pole. Do vedení se dostal Roman Odložilík s Peugeotem 207 S 2000. Na záda mu dýchá Karel Trněný se Škodou Fabií WRC, který vyhrál pátou a šestou RZ. Na třetí místo se posunula posádka Štěpánek – Omelka. Ti ztrácí na prozatímního vítěze 7,4 sekundy.


Po těchto třech rychlostních zkouškách odstoupilo sedm posádek kvůli technickým závadám na voze. Po RZ 3 soutěž opustili: Josef Michl se startovním číslem 204, posádka Krestýn – Krestýnová, číslo 74, s č. 301 Růžička – Jurčík a Melichárek – Lasevič, č. 31. Na RZ 5 to byla další posádka, Grafek – Matějka a po páté rychlostní zkoušce se s námi rozloučili Večerka – Ležák (č. 321) a Hudec – Černoch (č. 24).

Jezdci startující za Mediasport Team si vedli velmi dobře. Na sedmnáctém místě celkově se umístila posádka Josef Pátl – Jiří Volf s Mitsubishi Lancer EVO IX, kteří ztrácí na vedoucího jezdce 2:15,8. Druhá posádka Jiří Skula – Julius Gál, také s Mitsubishi, obsadili celkově po 4.,5. a 6. RZ 21. místo.

Při tomto ročníku několikrát zmiňovaný Pavel Valoušek sen. ve Šternberku odstartoval se závodním vozem svého syna (Mitsubishi Lancer Evo IX) a jel v absolutním pořadí v této části soutěže na dvaatřicátém místě.

Bývalý jezdec F1 Tomáš Enge bohužel po defektu pneumatiky těžko stahoval náskok ostatních posádek, v absolutním pořadí se tedy objevil až na chvostu celého startovního pole.

Neoficiální pořadí po 6. rychlostní zkoušce:

1. R. Odložilík – P. Odložilík (Peugeot 207 S 2000)
2. K. Trněný – V. Pritzl (Škoda Fabia WRC)
3. J. Štěpánek – M. Omelka (Škoda Octavia WRC)
4. J. Peták – A. Benešová (Peugeot 207 S 2000)
5. J. Černý – P. Kohout (Mitsubishi Lancer EVO IX)
6. L. Firla – P. Dresler (Mitsubishi Lancer EVO VII)
7. J. Orsák – K. Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX)
8. P. Brynda – Š. Palivec (Renault Clio R3 MAXI)
9. J. Dohnal – B. Latif (Renault Clio S1600)
10. R. Michalík – R. Orava (Mitsubishi Lancer EVO IX)

Milena Schärferová
tisková mluvčí AZ pneu Rally Jeseníky