Ve vedení po RZ 4 je Trněný, na záda mu dýchá Odložilík

Tiskové zprávy | sobota 19.09.2015

Již devátému ročníku novodobé historie Rally Jeseníky po prvních čtyřech rychlostních testech dominuje dvojice Karel Trněný - Christian Doerr s vozem Škoda Fabia WRC. Na paty jí však neúprosně šlape Roman Odložilík (+ 4,9) za volantem R5 speciálu Ford Fiesta a Tomáš Kurka (+ 6,9), který letos na Jeseníkách startuje s automobilem Mini John cooper Works WRC.


Jedná se přitom o více než vyrovnaný souboj. Zatímco první RZ Hraničené Petrovice - Lipina ovládl Roman Odložilík, vítězem druhé (Šternberk - Lipina) a zároveň čtvrté RZ (Libina - Třemešek) se stal Tomáš Kurka, který má se svým mitfárou Milanem Škubníkem pevně pod kontrolou vůz Mini John cooper Works WRC. Třetí rychlostní test, který jezdce zavedl na úsek mezi Dobřečovem a Stříbrnými Horami, si pak nejrychleji podrobil Karel Trněný, který je aktuálně vedoucím mužem tohoto podniku.

Do čela historických automobilů se prozatím staví Jan Černý za volantem „závoďáku“ Ford Sierra RS Cosworth, se kterým si zvládl vybojovat velice slušný náskok. Druhý Petr Němec na něj prozatím ztrácí 1:39,6 a třetí Břetislav Enge pak 1:48,4. Loňský vítěz historických Jeseníků Petr Hustý je se svým vozem Alfa Romeo 1750 GTAm po čtvrté RZ na čtvrtém místě.

Během prvního průjezdu čtyř rychlostních testů odstoupilo celkem 10 soutěžních posádek, nejčastějším důvodem byla technická závada. Vzhledem k havárii posádky se startovním číslem 18 (Miloslav Jirsa - Tomáš Střeska) byla zrušena čtvrtá RZ a všem dotčeným posádkám i zbytku startovního pole byl přidělen náhradní čas. Oba jezdci byli při vědomí převezeni na další pozorování do nemocnice.

Online výsledky zajišťované zpracovatelskou skupinou RECO Příbram můžete sledovat online v levém menu či v aplikaci RALLY 4NOW