Rally Jeseníky 2014 v plném proudu, ve vedení po RZ4 je Miroslav Jakeš

Tiskové zprávy | sobota 20.09.2014

První průjezd čtyř rychlostních zkoušek Rally Jeseníky 2014 je za námi a startovní posádky pokračují v boji o titul letošního jesenického krále sprinterů. Zatím nejblíže k jeho zisku má posádka Miroslav Jakeš – Jaroslav Novák, které neúprosně šlape na paty dvojice Jaromír Tomaštík a Robert Baran se ztrátou pouhých 3,2 vteřiny.


Zatímco první RZ Hraničné Petrovice – Lipina ovládl Miroslav Jakeš se svým R5 speciálem Citroën DS 3, druhá RZ Šternberk - Lipina sedla nejvíce německé posádce Matthias Kahle - Christian Doerr s vozem Škoda Fabia WRC, a to navzdory tomu, že si Kahle odbyl na závodní trati Ecce Homo svou premiéru. Pro první místo na osvědčené RZ3 Dobřečov – Stříbrné Hory si přijel pro změnu na Subaru Impreza WRC Jaromír Tomaštík. V pořadí čtvrtou rychlostní zkoušku Libina - Třemešek ovládl opět německý jezdec Matthias Kahle.

První místo v absolutním pořadí tak po první polovině závodu patří Miroslavu Jakešovi, za kterým se těsně drží Jaromír Tomaštík (+ 3,2). Pomyslnou stříbrnou pozici drží Jan Sýkora (+10,9) za volantem vozu Ford Fiesta R5. Na čtvrtém místě v průběžném pořadí po RZ4 se nachází Karel Trněný (+16,9), který má na desetinu vteřiny stejný čas jako Matthias Kahle na 5. místě.

Do čela v poli historických vozidel se po prvním průjezdu čtyř rychlostních zkoušek postavil Pavel Karlík se svým navigátorem Martinem Fabiánem, kteří startují s vozem Lada VFTS. V boji o Pohár České republiky v rally se v Jeseníkách prozatím daří nejlépe posádce Jiří Hladík – Ondřej Krajča, kterou můžete vidět ve voze Suzuki Swift 1.3 GTI 16V.

V průběhu prvního průjezdu odstoupilo celkem 9 soutěžních posádek, nejčastějším důvodem odstupu byla technická závada. Mezi nimi se nachází i dvojice Dohnal – Palivec se startovním číslem 8, která bez zranění havarovala na RZ3. Mezi dalšími odstupujícími jsou posádky se startovními čísly 63, 70, 10, 81, 19, 82, 48 a 92.

Online výsledky zajišťované zpracovatelskou skupinou RECO Příbram můžete stejně jako další informace sledovat online pod tímto odkazem.