První úsek AZ pneu Rally Jeseníky je za námi ! – tisková zpráva

Tiskové zprávy | sobota 09.10.2010

První rychlostní zkoušku Mutkov-Paseka, vyhrála posádka Jaroslav Orsák – Karel Vajík, na voze Mitsubishi Lancer EVO IX, kteří jsou loňskými vítězi rallysprintů celkově a velkými favority této soutěže. Především z toho důvodu, že jesenické tratě již velmi dobře znají. Při prvním ročníku, v roce 2007, měl Jaroslav Orsák velmi dobře našlápnuto na vítězství, bohužel ho ale defekt připravil o celkové vedení.


V roce 2008 dosáhl na stříbrnou příčku a v loňském roce dojel těsně pod “bednu“, pro bramborovou pozici. Druhé místo v RZ 1 obsadil Roman Kresta, od kterého se očekává ten nejlepší možný výsledek a tím by si mohl zajistit titul absolutního mistra v rallysprintech. Třetí po RZ 1 byla posádka Miroslav Jakeš – Tomáš Jakeš, což je v této konkurenci velice dobrý výsledek a myslím, že Jakešovu letoší sezónu můžeme považovat za velmi vydařenou. Během první RZ došlo ke dvěma lehkým haváriím bez zranění. Jednalo se o posádky se startovním číslem 23, Kirnig – Hovorka a druhou posádkou byli bohužel loňští vítězové Štěpánek – Omelka.

Rychlostní zkouška Horní město – Dobřečov opět vyhovovala nejvíc posádce Jaroslav Orsák – Karel Vajík. Na druhé pozici se také nic nezměnilo, Roman Kresta s Tomášem Kašpárkem si udrželi průběžné druhé místo. A příčku třetí vybojovala smíšená posádka Josef Peták – Alena Benešová, kteří získali titul absolutních mistrů ČR ve Sprintrally v předloňském roce.

Na RZ 2 nedošlo k žádné havárii, pouze ke dvěma technickým závadám a to; st.č. 33 Kubiš – Kubiš a startovní číslo 45 Boček – Boček.

Tvrdkov – Břevenec, třetí “rychlostka“, se nejlépe povedla posádce Karel Trněný – Václav Pritzl, kteří ostartovali se Škodou Octavií specifikace WRC. Na druhém místě vítězná posádka z roku 2008, Roman Odložilík se svým bratrem Pavlem Odložilíkem a třetí Roman Kresta. Na této rychlostní zkoušce lehce havarovaly dvě posádky, st.č. 52 Dawson – Radl a st.č. 73 Rujbr – Píža. Obě posádky z havárií vyšly bez zranění.

Po prvním úseku je na vedoucí příčce, tak jak bylo očekáváno, Roman Kresta se spolujezdcem Tomášem Kašpárkem, druzí Peták – Benešová, třetí Miroslav Jakeš – Tomáš Jakeš.

Po RZ 3:
1.Roman Kresta / Tomáš Kašpárek, Mitsubishi Lancer EVO IX, 0:14:02.6
2.Josef Peták / Alena Benešová, Peugeot 207 S2000, 0:14:06.2
3.Miroslav Jakeš / Tomáš Jakeš, Mitsubishi Lancer EVO IX, 0:14:10.4
4.Roman Odložilík / Pavel Odložilík, Škoda Fabia S2000, 0:14:10.7
5.Jan Jelínek / Miroslav Kotěna, Mitsubishi Lancer EVO IX, 0:14:14.2
6.Jaroslav Orsák / Karel Vajík, Mitsubishi Lancer EVO IX, 0:14:15.9
7.Karel Trněný / Václav Pritzl, Škoda Octavia WRC, 0:14:18.7
8.Jan Černý / Pavel Kohout, Renault Clio R3, 0:14:20.6
9.Lumír Firla / Pavel Dresler, Mitsubishi Lancer EVO VII, 0:14:27.0
10.Jan Votava / František Synáč, Mitsubishi Lancer EVO IX, 0:14:27.2

Milena Schärferová, tisková mluvčí AZ pneu Rally Jeseníky