Přípravy 9. ročníku Rally Jeseníky jsou v plném proudu

Tiskové zprávy | pondělí 24.08.2015

Ve Šternberku na Moravě se opět rozlehne zvuk burácejících motorů. Od startu tradičního podzimního klání Rally Jeseníky nás dělí 4 týdny. Jezdci si zopakují osvědčený formát dvou průjezdů čtyř rychlostních zkoušek, který v minulém roce vrátil závodníky i diváky Rally Jeseníky na vrchařskou trať Ecce Homo.


Start již 9. ročníku novodobé historie Rally Jeseníky je naplánován na sobotu 19. září 2015. Centrem dění bude opět město Šternberk, které je s automobilovým sportem spjato již 110 let. Právě tolik letos slaví trať Ecce Homo, na které v prvním zářijovém víkendu poměří síly svých strojů milovníci historických automobilů v rámci Ecce Homo Historic 2015.

O dva týdny později však na tuto trať zavítají také závodníci rally, a to v rámci rychlostních zkoušek číslo 2 a 6. "Jsme moc rádi, že se nám v uplynulém roce podařilo vrátit Rally Jeseníky na legendární trať Ecce Homo a nabídnout všem příznivcům rally nezapomenutelný a hlavně bezpečný automobilový zážitek," připomíná důvody pro návrat Rally Jeseníky na trať Ecce Homo Dušan Pospíšil, ředitel soutěže. O dalších diváckých místech budou fanoušci včas informování na webu www.rally-jeseniky.cz.

"Po osvědčeném formátu z minulého roku, kdy závodníci absolvovali celkem dva průjezdy čtyř rychlostních zkoušek, jsme se loňskou podobu Rally Jeseníky rozhodli zachovat i pro letošní rok," dodal Pospíšil. Nutno dodat, že právě v minulém roce se v itineráři soutěže objevily pasáže známé již z historické Rally Sigma a Jeseníky ze 70. a 80. let.

Před již zmíněnou RZ na trati Ecce Homo, která jezdce zavede na úsek "Šternberk - Lipina", tak aktuální formu závodníků prověří rychlostní test "Hraničné Petrovice - Lipina". Těšit se mohou také na oblíbenou RZ "Dobřečov - Stříbrné hory", která je v plánu pro 3. a 7. průjezd. Závěrečnou část závodu pak absolvují na trase "Libina - Třemešek".

Soupeřit se bude hlavně o cenné body do Rallysprint série, MČR v rally historických automobilů a Poháru 2+. Na své si přijdou také účastníci Poháru mládeže nebo Opel ADAM Cupu. O nejrychlejší vůz s pohonem předních kol se pak rozhodne v rámci Memoriálu Jiřího Skoupila.