Pohled do loňska: Obnovené Jeseníky vyhrál Szabó na mitsubishi!

Tiskové zprávy | sobota 27.09.2008

AZ pneu Rally Jeseníky 2007 vyhrála posádka Viktor Szabó, Vladimír Tichý (soutěžící Viktor Szabó) na voze Mitsubishi Lancer EVO IX.


Na druhém místě skončila se ztrátou 3,5 sekundy dvojice Jan Jelínek, Miroslav Kotěna (soutěžící Pospa Rally Team) rovněž na voze Mitsubishi Lancer EVO IX a třetí místo obsadila posádka Lumír Firla, Pavel Švajda (soutěžící ASK Formule Havířov) s vozem Mitsubishi Lancer EVO VII. Rally v Jeseníkách se obnovila po dvaceti letech a započítávala se do MIO GPS Mistrovství České republiky 2007, K4 Pohár České republiky v rally 2007 a zároveň se jela jako volná rally historických automobilů.

Závěrečný mistrovský rallysprint měl dramatický průběh od začátku až do konce. Hned na třetí rychlostní zkoušce skončil mimo trať letošní rallysprintový mistr Karel Trněný (Škoda Fabia WRC), na stejném místě skončil i Martin Kožmín (Mitsubishi Lancer EVO VII). Kvůli technickým problémům nespatřili cílovou rampu Jan Sýkora (Mitsubishi Lancer EVO IX), Vladimír Berger (Škoda Octavia) a Tomáš Kůrka (Mitsubishi Lancer EVO VII). Petr Hozák (Mitsubishi Lancer EVO IX) byl vyloučen dle rozhodnutí sportovních komisařů. Až do páté rychlostní zkoušky vedl od úvodních kilometrů Jaroslav Orsák (Mitsubishi Lancer EVO IX), nicméně defekt ho připravil při druhém průjezdu v Dalově o vedení v rally. Po šesté rychlostní zkoušce měli Jelínek a Szabó naprosto shodný čas a v dalších erzetách se přetahovali o sekundy. Do čela se dostal Jelínek, nicméně po 8. rychlostním testu šel do vedení Szabó a zůstal na něm až do cíle. Szabó získal ve Šternberku své premiérové vítězství v absolutním pořadí a získal titul vicemistra pro loňský rok v rallysprintech.

V hodnocení K4 Pohár České republiky v rally 2007 vyhrál Rally Jeseníky Martin Vlček (Subaru Impreza STi), druhý skončil Jiří Hendrich (Mitsubishi Lancer EVO VI) a bronzovou příčku obsadil Petr Leher (Subaru Impreza STi). Volný pohár pořadatele vyhrál Aleš Jirátko na voze BMW 2002 TI. Do AZ pneu Rally Jeseníky bylo převzato celkem 102 posádek, na startu se objevilo 101 vozů, cílovou rampu spatřilo 73 posádek.

Absolutní pořadí AZ pneu Rally Jeseníky 2007:
1SzabóTichýMitsubishi Lancer EVO IX42:37,6 min
2JelínekKotěnaMitsubishi Lancer EVO IX+ 3,5 s
3FirlaŠvajdaMitsubishi Lancer EVO VII+ 5,2 s
4OrsákVajíkMitsubishi Lancer EVO IX+ 6,9 s
5PantálekNovákMitsubishi Lancer EVO VIII+ 18,5 s
6ČervenkaRajnohaMitsubishi Lancer EVO IX+ 28,1 s
7TošovskýSlámaMitsubishi Lancer EVO IX+ 33,6 s
8MinaříkSemelaFiat Punto S1600+ 37,9 s
9PoulíkJugasMitsubishi Lancer EVO VII+ 1:11,5 min
10TrnovecKárníkMitsubishi Lancer EVO IX+ 1:27,3 min
K4 Pohár České republiky v rally 2007
1VlčekPešekSubaru Impreza WRX45:21,0 min
2J. HedrichD. HendrichMitsubishi Lancer EVO VI+ 37,7 s
3LeherSkořepaSubaru Impreza STi+ 47,0 s
4JanotaRadaOpel Ascona+ 1:50,1 min
5Čaloun KlimešFord Escort Cosworth+ 2:00,3 min


Szabó - Tichý - Mitsubishi Lancer EVO IX


Jelínek - Kotěna - Mitsubishi Lancer EVO IX


Szabó - Tichý - Mitsubishi Lancer EVO IX


Firla - Švajda - Mitsubishi Lancer EVO VII

Ve Šternberku 27. září 2008

Roman ORDELT
tiskový mluvčí AZ pneu Rally Jeseníky