Orsák – Vajík ve vedení po třetí rychlostní zkoušce - 8. tisková zpráva

Tiskové zprávy | sobota 03.10.2009

Po třetí rychlostní zkoušce AZ pneu Rally Jeseníky je ve vedení posádka ARC Slovakia, ve složení Jaroslav Orsák – Karel Vajík na voze Mitsubishi Lancer Evo IX. Na místě druhém dojela posádka Odložilík – Odložilík s odstupem 1,5 sekundy. Ti se rychlostními zkouškami proháněli na voze Peugeot 207 S 2000. Třetí místo obsadili Karel Trněný – Václav Pritzl (Škoda Fabia WRC).

Letošnímu ročníku AZ pneu Rally Jeseníky nepřeje technika vozů. Po pár prvních odjetých kilometrech hned několik jezdců z předních příček odstoupilo díky technickým závadám. Největší favorit dnešní soutěže, špička rallyového sportu, Václav Pech jun., odstoupil na RZ 2 kvůli závadě turba, stejně tak Milan Pantálek, který díky stejnému technickému problému odstoupil už po první rychlostní zkoušce. Bohužel i Pavel Valoušek jun. musel kvůli problémům s vozem odstoupit ze soutěže. Loňský Mistr Evropy v závodech automobilů do vrchu, Miroslav Jakeš, který v letošní sezóně přestoupil do rallyových soutěží, měl také smůlu. Při II. AZ pneu Rally předvedl Jakeš neuvěřitelný výkon, v letošním roce bohužel diferenciál způsobil odstoupení po RZ 1.
Posádka Orsák – Vajík ovšem nevyhrála ani jednu „erzetu“, první suverénně ovládl Pavel Valoušek jun., na druhé rychlostní zkoušce zvítězili Roman Odložilík – Pavel Odložilík a v třetí RZ byl na prvním místě Karel Trněný – Václav Pritzl a Škoda Fabia specifikace WRC.

V celkovém pořadí po prvních třech rychlostních zkouškách najdeme v první desítce od čtvrtého místa tyto jezdce: Štěpánek, Peták, Černý, Firla, Brynda, Kurka a Dohnal.