Odložilík ve vedení po druhé sekci !

Tiskové zprávy | sobota 08.10.2011

V druhé sekci se odehrála stejná situace jako v sekci číslo 1. Valda dvakrát Odložilíka pokořil, opět vyhrál dvě rychlostní zkoušky, nicméně celkově je ve vedení Roman Odložilík, s patnáctivteřinovým náskokem.


Pavel Valoušek v druhé sekci hodně ztratil, zeptali jsme se otce Pavla Valouška, co se přihodilo: „Pavel si stěžuje na bolesti, při každém brždění trpí… tím v jednom místě přebrzdil a 30m couval, proto ta ztráta.“

Valda je tedy na druhém místě a bude asi nemožné dohnat vzniklou ztrátu. Třetí místo si stále drží Václav Pech s Mini.

Ze soutěže vypadl Jan Dohnal, což je velká škoda, protože rozhodně měl potenciál umístit se hodně vysoko ve výsledkové listině, bohužel havaroval při čtvrté rychlostní zkoušce, naštěstí bez zranění. Havárii na čtverce, také bez zranění, prodělal i Václav Mulač s Ladislavem Kučerou se Subaru Impreza Sti.

Známý šternberský vrchař, pilot F3000, Václav Janík, který zabrousil do jiné disciplíny a zkusil si roli rallyového jezdce, bohužel díky technické závadě skončil na RZ4.

Jeden z nejoblíbenějších jezdců, z pohledu atraktivnosti pro diváky, Silvestr Mikulaštík, si vede také velmi dobře. Svým osobitým a dravým stylem jízdy se se svou Škodou Octavií WRC probojoval na čtrnácté místo v celkovém pořadí.

Mladý a úspěšný rallyový jezdec Jan Černý suverénně vede svoji třídu, pokud mu tyto výsledky vydrží, obdrží cenu Memorial Jiřího Skoupila věnovanou Jirkovou rodinou.

Top 10 po RZ 6

1. Odložilík R. - Tureček M.Citroën Xsara WRC  
2. Valoušek P. - Hrůza Z. Škoda Fabia WRC +14,9
3. Pech V. - Uhel P. Mini Cooper S2000 1.6T +40,8
4. Jakeš M. - Gross P. Mitsubishi Lancer Evo IX +1:04,5
5. Sýkora J. - Škardová M. Mitsubishi Lancer Evo IX +1:12,7
6.Béreš jun. J. - Müller R. Škoda Fabia S2000 +1:50,4
7. Cvrček ml. V. - Šálek O. Škoda Octavia WRC +1:55,0
8. Firla L. - Plachý T. Mitsubishi Lancer Evo VII +2:17,2
9. Bujáček M. - Omelka M. Mitsubishi Lancer Evo IX +2:18,3
10. Pešl J. - Pešek R. Mitsubishi Lancer Evo IX +2:21,3