Nejlépe začal v Jeseníkách Odložilík

Tiskové zprávy | sobota 04.10.2008

Po třetí rychlostní zkoušce AZ pneu Rally Jeseníky vede posádka TRT Czech Rally Sport ve složení Roman Odložilík, Pavel Odložilík na voze Peugeot 207 S2000. Na druhém místě je s odstupem 9,8 sekundy Jaroslav Orsák, Karel Vajík  (Mitsubishi Lancer EVO IX), na třetím místě je překvapivě Martin Semerád, Bohumil Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO IX) s odstupem 40,2 sekundy.  Letošní rally v Jeseníkách se hodnotí do seriálu MIO GPS Mistrovství České republiky 2008, K4 Pohár České republiky v rally 2008 a zároveň se jede jako volná rally historických automobilů.


Odložilík začal od úvodních kilometrů z ostra a na svého největšího konkurenta v boji o druhou příčku v celkovém pořadí rallysprintového šampionátu Josefa Semeráda najel přes čtyřicet sekund. Odložilík vyhrál všechny tři rychlostní zkoušky a jediný Orsák s ním drží krok. Napínavý rodinný souboj otce a syna Semerádů se odehrává o třetí příčku, kde má zatím mírně navrch zástupce mladé generáce. V první desítce dále najdeme od pátého místa jezdce v pořadí Červenka, Sýkora, Pantálek, Drotár, Jakeš a Minařík. Posledně jmenovaný je zatím nejlepším jezdcem v hodnocení třídy A6.    

Úvodní rychlostní zkouška s názvem Domašov byla po odjetí 41 vozů zrušena z důvodu havárie vozu posádky Hanák, P. Novák na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Spolujezdec byl nucen vyhledat lékařské vyšetření. Z předních jezdců odpadl v úvodní sekci Pulec po 1.RZ pro technickou závadu. V pohárovém hodnocení si nejlépe vede Martin Hudec (Mitsubishi Lancer EVO VI), na dalších místech jsou Marcel Svačina (Škoda Felicia Kit Car) a Michal Kraml (Mitsubishi Lancer EVO VII).

Neoficiální pořadí po 3. rychlostní zkoušce:

1. R. Odložilík – P. Odložilík (Peugeot 207 S2000)                    15:39,8 min
2. Orsák – Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX)                               + 9,8 s
3. M. Semerád – Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO IX)           + 40,2 s
4. J.Semerád – Niemetz (Mitsubishi Lancer EVO IX)                + 42,5 s
5. Červenka – Rajnoha  (Mitsubishi Lancer EVO IX)                  + 58,6 s
6. Sýkora – Ernst (Mitsubishi Lancer EVO IX)                            + 59,7 s
7. Pantálek – J. Novák (Mitsubishi Lancer EVO VIII)                  + 1:04,3 min
8. Drotár – Bánoci (Škoda Octavia WRC)                                  + 1:04,5 min
9. M. Jakeš – T. Jakeš (Mitsubishi Lancer EVO IX)                   + 1:05,0 min
10.Minařík – Semela (Škoda Fabia Kit Car)                               + 1:10,1 min

Vyhrané RZ: 3 - Odložílík

Ve Šternberku 4. října 2008

Roman ORDELT
tiskový mluvčí AZ pneu Rally Jeseníky