Na start 8. ročníku Rally Jeseníky se postaví 88 závodních posádek

Tiskové zprávy | pátek 19.09.2014

Na startovní pole tradiční podzimní soutěže Rally Jeseníky 2014, která je před Partr Rally Vsetín předposledním podnikem letošního Timeseal MČR ve sprintrally, se postaví celkem 88 soutěžních vozů z původního počtu 99 přihlášených posádek.


Se startovním číslem 1 vyrazí v 7:30 ze šternberského náměstí obhájce loňského titulu Miroslav Jakeš se svým spolujezdcem Jaroslavem Novákem a vozem Citroën DS3 R5. Číslo 2 poveze další speciál nové třídy R5, a sice Jan Sýkora, který bude pilotovat Ford Fiesta R5 po boku Martiny Šlehoferové. Tu znají místní fanoušci ještě pod dívčím jménem Škardová.

Jako třetí vyjede z náměstí ve Šternberku posádka Karel Trněný - Václav Pritzl a vůz Škoda Fabia WRC. Chybět nebude ani vítěz posledního rallysprintu ve Vyškově Jaromír Tomaštík se svým mitfárou Robertem Baranem, kteří startují s osvědčeným vozem Subaru Impreza WRC. Právě Tomaštík a Sýkora bojují o předposlední body to Timeseal MČR ve sprintrally. Z favoritů na absolutního vítěze Rally Jeseníky 2014 se přitom po havárii ve Zlíně omluvil pouze Roman Odložilík.

Na 88 závodních posádek čeká trať o celkové délce 317,3 km. Své síly změří celkem na 8 RZ, přičemž se po třiceti letech vrátí na legendární vrchařskou trať Ecce Homo, která každoročně hostí Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Na prvního jezdce v cíli se opět na šternberském náměstí mohou fanoušci těšit přibližně o čtvrt na čtyři odpoledne.

Kromě již zmíněného Timeseal MČR ve Sprintrally a MČR v rally historických automobilů se mezi vypsané závody řadí Mistrovství ČR juniorů, Dámský pohár ČR, Pohár mládeže, Pohár České republiky v rally a Pohár pořadatele. Pro nejrychlejší „dvoukolku“ je pak v Jeseníkách na počest zesnulého olomouckého závodníka vyhlašován také Memoriál Jiřího Skoupila, který si loni odvezl Egon Smékal se svou navigátorkou Monikou Hýbnerovou.