AZ pneu Rally Jeseníky již tento víkend ! – tisková zpráva

Tiskové zprávy | čtvrtek 07.10.2010

V pondělí proběhla oficiální tisková konference ke čtvrtému ročníku předposledního dílu rallysprintového seriálu v roce 2010. Zúčastnili se jí Mgr. Tomáš Kunc, ředitel rally, který přítomné zástupce médií seznámil s aktualitami k víkendovému plánu a neopomněl všechny bezpečnostní prvky připravované na letošní ročník.


Předseda organizačního výboru Vlastimil Malík byl dotázán, jak pokračujeme s koncepcí vícedenní rally, tedy velkého mistrovství. „Na variantu velké rally jsme připraveni, technickým zázemím, kapacitně, personálním zabezpečením, v dnešní době je ale vše o finančních prostředcích a konání této rally oproti jednodennímu sprintu by nás přišlo na dvoj až trojnásobek nynějších nákladů, a na to bychom potřebovali podporu dalších silných partnerů. Třeba k tomu někdy v budoucnu dojde, ale jsme nyní rádi za úroveň naší sprintrally, kterou si udržujeme nyní a chceme ji minimálně zachovat. Jsme velmi potěšeni, že zájem o naši rally je především ze strany jezdců, protože se nám pravidelně hlásí přes sto posádek. I v letošním roce je to číslo 113, i přes nevypsání soutěže Mistrovtví ČR historických automobilů.

Dalším pozvaným byl Jiří Volf za mediasport.cz, kteří jsou promotéry naší rally a pomáhají nám jak se zabezpečením, tak navíc s medializací a osvětou. „Pořadatelé jsou již nyní perfektně připraveni na konání čtvrtého ročníku, po bezpečnostní stránce splňuje rally všechna kritéria a dokonce oproti loňskému roku ještě některé bezpečnostní prvky navýšili. Co se týká medializace z naší strany, tvoříme 45ti minutovou reportáž včetně on-boardů, která je vždy odvysílána na České televizí. Není to ovšem jediná činost, přes Select Media zajišťujeme také akreditaci novinářů, kteří pravidelně dokládají publikační činnost. “ Jirka Volf také popsal svůj náhled na Rally Jeseníky z pozice soutěžícího. „Jsem spolujezdcem Josefa Pátla, jedeme za Mediasport Team a startovat budeme opět s Mitsubishi Lancer EVO IX. Dovolím si konstatovat, že jesenická rally se dá považovat za top v seriálu sprintů. Má krásné rychlostní zkoušky, příznivý termín konání a z toho vyplývající gradující souboj o titul. Může se již rozhodnout o titulu absolutního Mistra ČR ve sprintrally. Roman Kresta drží sice 40ti bodový náskok, ale situaci nebude mít jednoduchou a to z toho důvodu, že na jesenické rally bude startovat úplně poprvé. Výhodu oproti tomu mají matadoři této rally jako jsou Roman Odložilík, Jaroslav Orsák, Karel Trněný a další. Co se týká nás, my nejedeme pro vítězství, my si to závodění užíváme a jezdíme pro radost. A na jesenické nám závodění doopravdy radost činí.

Tiskové konference zúčastnil i zástupce Olomouckého kraje Ing. Luděk Niče. „Olomoucký kraj podporuje AMK Ecce Homo ve všech jeho aktivitách a jsme rádi, že můžeme být partnery rally, která byla v loňském roce na prvním místě v celkovém hodnocení všech dílů rallysprintového seriálu. Vážíme si práce pořadatelů a organizátorů, kteří tomu věnují svůj veškerý volný čas a přistupují k celé soutěži velmi zodpovědně. Rádi budeme, pokud to bude možné, podporovat AZ pneu Rally Jeseníky i nadále.

Do startu rally zbývají pouhé dva dny a omluveno je prozatím 7 posádek, nikdo z předních posádek však mezi odhlášenými není.

Vedle vlastní organizační práce využívají pořadatelé z AMK Ecce Homo i služeb společnosti NAM, která vyvinula GPS monitorovací systém. Velkým překvapením pak bylo sdělení pana Vávry, odborníka a spoluautora celého řešení, že pouze tři soutěže v České republice řeší absolutní dokrytí sledovacího systému, což přispívá k velké informovanosti na dispečinku. Těší nás, že se mezi zodpovědné soutěže vedle gigantické Barum rally a Rally Bohemia řadí i naše AZ pneu Rally Jeseníky.

Pro diváky je připraven divácký program, který lze zakoupit na těchto prodejních místech: Benzina Šternberk – Nádražní ulice, Benzina Uničov – výpadovka na Litovel, ČS Dlouhá Loučka, ČS Robin Oil Rýmařov – výpadovka na Šumperk, stánky s občerstvením na Hlavním náměstí ve Šternberku a DM před cílem RZ 3. Cena programu činí 40 Kč.

Milena Schärferová
tisková mluvčí AZ pneu Rally Jeseníky