Ecce Homo Historic - program veteránského setkání

Novinky | čtvrtek 14.08.2008

Vážené kolegyně a kolegové,
V těchto dnech opět dokončujeme přípravu tradiční akce – ECCE HOMO HISTORIC, která se bude konat ve dnech 13. – 14. září 2008. Dovolte mi, abych Vás krátce seznámil s programem a se změnami, které jsme pro tento rok připravili.


sobota13.9.2008
8:00start Rally Ecce Homo z Radniční ulice – obdoba „spanilé jízdy“ historiků. Účastníci budou projíždět za plného provozu a při dodržování všech předpisů Olomouckým krajem.
8:00 – 16:00Ekojarmark na Hlavním náměstí
13:00 – 16:30Výstava historických vozidel na Radniční ulici
19:00Moravský večer – neveřejná akce, pouze pro účastníky Ecce Homo Historic
Neděle14.9.2008
8:00Slavnostní zahájení a start soutěžních jízd na trati Ecce Homo
8:00 – 10:30tréninková jízda
11:00 – 16:00dvě soutěžní jízdy pravidelnosti
17:00slavnostní vyhlášení vítězů v prostoru startu

Změny:

Z bezpečnostních důvodů jsme zrušili rychlostní závod (Memoriál Bruno Sojky)
Jediným závodem, který se v neděli pojede je tak jízda pravidelnosti historiků – nejede se na nejrychlejší čas, ale jezdci musí ve dvou jízdách zajet co nejpodobnější časy. Nevítězí tedy ten, který dosáhne nejkratšího času, ale účastník, který dosáhne nejmenšího rozdílu dvou dosažených časů.
Pro tento rok jsme omezili stáří vozů – mělo by tak být méně novějších vozů a do budoucna by se do Šternberka měly vrátit praví veteráni. Nebude to ale asi hned tento rok. Veteránské kluby v minulosti kritizovaly právě účast novějších vozů a odmítali se tak soutěže ve Šternberku zúčastnit. Postupně se nám snad podaří je do Šternberka opět nalákat.
Rally Ecce Homo Historic se nepojede v pátek dopoledne, ale až v sobotu dopoledne. Vycházíme tak vstříc některým jezdcům, kteří se chtěli rally zúčastnit, ale z pracovních důvodů v pátek ještě nemohli přijet.
Tradiční výstava na Radniční ulici bude až v sobotu odpoledne. Vstup na výstavu bude zcela zdarma.
V sobotu se díky změnám v programu na trati Ecce Homo nebude nic odehrávat.

Standa Orság, ředitel Ecce Homo Historic